Hakkımda

 

1977 yılında Kütahya gedizde dünyaya gelmiştir.

1993 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine başlayan Dr Ömer Avlanmış, 2001 yılında Genel cerrahi eğitimi için Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışmalarına devam etmiştir.

Genel cerrahi eğitimi sırasında kolorektal cerrahi, reflü cerrahisi, bariatrik cerrahi, ileri laparoskopi, laparoskopik fıtık cerrahisine özel ilgi duymuş ve çalışmalarına bu yönde devam etmiştir.

2008-2009 yılında mecburi hizmetine Diyarbakır Silvan Devlet Hastanesi’ nde tamamladıktan sonra 2009-2019 yıllarında Özel Çamlıca Erdem Hastanesi’ nde çalışmalarına devam etmiştir. 2012 yılında bu kurumda Bariatrik Cerrahi Departmanı’nın kurulumunda ve geliştirilmesinde büyük katkıları olmuş, gerek yurtiçi gerek yurtdışı binlerce hastanın bariatrik cerrahi işlemini gerçekleştirmiştir.

2019 yılında çalışma hayatına İstanbul Nişantaşı’nda açtığı özel kliniğinde ve aynı zamanda Hisar Intercontinental Hospital’de Bariatrik Cerrahi Departmanı’nın kurulumu ve gelişiminde devam etmiş ve bu kurumda 1500 e yakın hastanın bariatrik cerrahi işlemini uygulamıştır.

2022 nisan ayı itibaren çalışmalarına İstanbul Nişantaşı’ndaki özel kliniğinde ve Liv Hospital Ulus’ta Bariatrik Cerrahi Departmanı sorumlusu olarak devam etmektedir.

Doktor Ömer Avlanmış Türkiye’de bariatrik cerrahi dalında binlerce ameliyatı başarıyla gerçekleştirmiş, çok sayıda ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri hazırlamış olup onlarca ulusal ve uluslararası kongrede konuşmalar yapmıştır. Doktor Ömer Avlanmış evli ve bir kız bir erkek iki çocuk babasıdır.

Farkımız Nedir?

  • 15 yıllık deneyim.
  • Ameliyat öncesi detaylı analiz ve danışmanlık yapılması.
  • Ameliyattan sonra ömür boyu takip
  • FDA onaylı, dünya çapında kabul görmüş cerrahi malzemeler (Medtronic/Johnson&Johnson)
  • SRC ve JCI akreditasyonu ile donatılmış lüks bir hastane